مهر/ آلبوم موسیقی «در دریا» با هنرمندی گروه موسیقی «آدمک» در قالب ارائه آثاری ویژه گروه سنی کودک و نوجوان پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
گروه موسیقی «آدمک» از مجموعه‌های فعال موسیقی کودک و نوجوان در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی خود آلبوم «در دریا» را منتشر کرد.

درباره آلبوم «در دریا» آمده است: آلبوم پیش رو سومین آلبوم از مجموعه آلبوم‌های شنیداری «کجا» است. در این مجموعه تلاش می‌شود تا هر بار گزیده‌ای از ترانه‌ها پیرامون و متناسب با فضا و محیطی مشخص مثل مزرعه، دریا، جنگل گردآوری شود.

این مجموعه با هدف آشنایی کودکان با عناصر محیطی و برای گروه سنی پیش دبستان و دبستان تهیه شده است. متن ترانه‌ها بر اساس لحن و ادبیات کودکانه و با هدف گسترش دایره واژگان کودک نوشته شده است. در بخش آهنگسازی نیز تلاش شده تا با وجود سادگی ملودی کسالت بار نباشد و بر تجربه شنیداری کودک بیفزاید.

این آلبوم شامل ۱۰ ترانه است که ابتدا با کلام و از شماره ۱۱ بدون کلام آورده شده است. نسخه بدون کلام هر ترانه به منظور استفاده برای هم خوانی با ساخت حرکت، بازی به صورت فردی یا گروهی تهیه شده است.

در نمونه‌های بدون کلام، ملودی توسط ساز ریکوردز نواخته شده است و جلوه‌های صوتی نیز حذف شده است تا این امکان برای کودکان و مربیان ایجاد شود که بتوانند حرکت، بازی‌ها و یا شعرهای ساخته شده خود را با هر موضوعی روی ملوی قرار دهند.

گروه آدمک (آموزش و دانش موسیقی کودک) از سال ۱۳۹۰ خورشید، با همراهی گروهی از دانش آموختگان دانشکده کارل ارف دانشگاه موتسارتئوم سالزبورگ اتریش با هدف آگاهی و بسترسازی منتسب برای افزایش مهارت‌های مربیان موسیقی کودک فعالیت خویش را آغاز کرد.

گردآوری کتاب و مقاله‌های مرتبط با موسیقی کودک، ارائه خدمات مشاوره‌های و انجام فعالیت‌های مطالعاتی و کارگاهی در زمینه موسیقی کودک، برگزاری اجراهای صحنه‌ای و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی در شهرهای مختلف ایران از دیگر فعالیت‌های گروه آدمک به شمار می‌رود.

ماکان اشگواری خواننده، فرهود بیگلری نوازنده ریکوردر، مستانه حکیمی و نسترن کیمیاوی نوازندگان سازهای ارف و کوبه‌ای، مانی بیات طراحی و تولید صدا، گروه آدمک (تنظیم ترانه‌ها)، مانی بیات، مستانه حکیمی، نسترن کیمیاوی (مدیران هنری و اجرایی)، سبا عربشاهی و بهاره صادقی (طراحی گرافیک) گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می‌دهند.