گوناگون/ مردی که پوست خود را به رنگ آبی تبدیل کرد!

تصاویر مردی که پس از خوددرمانی چندین بیماری پوستی کاملاً کبود شده بود، چندین سال پس از شهرت اولیه او دوباره منتشر شد.

 پل کاراسون که از طیف وسیعی از بیماری‌ها از جمله درماتیت رنج می‌برد، برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست خود، ترکیبی از مخلوط نقره مصرف کرد.

این شهروند اهل واشنگتن شروع به مالیدن مخلوط روی پوست خود کرد که باعث شد او آرژیری را تجربه کند، یک سندرم پزشکی نادر ناشی از مسمومیت نقره ناشی از مکمل‌های غذایی.

پل که به دلیل پوست آبی رنگش به «مرد آبی» و «بابا اسمورف» معروف شد، پس از خواندن یک آگهی در مجله که می‌گفت می‌تواند سلامتی و جوانی را ارتقا بخشد، شروع به نوشیدن مخلوط کلوئید نقره کرد. مخلوطی که حاوی یون‌های ریز نقره و نانوذرات معلق در مایع است، باعث شد پوست پل کاملاً تغییر رنگ دهد.

وی که با پوست روشن و مو‌های قرمز به دنیا آمده بود به Inside Edition گفت دوستی که مدتی بود مرا ندیده بود آمد و از من پرسید که با خودم چه کرده‌ام. او اضافه کرد که داشتن پوست آبی مزایایی دارد، از جمله هرگز دچار آفتاب سوختگی نمی‌شوم.

با این حال، پل خاطرنشان کرد، او از نگاه‌های خیره شده‌ای که در نتیجه متفاوت به نظر رسیدن افراد دیگر دریافت می‌کرد، لذت نمی‌برد. اما در مجموع، وقتی از او پرسیده شد که آیا می‌تواند به حالت سابق برگردد، پل گفت که واقعاً نمی‌داند.

چندین سال پس از شناخته شدن اولیه، زندگی شخصی پل دچار رکود شد. او برای یافتن کار تلاش کرد، از نامزدش جدا شد و از چندین بحران سلامتی از جمله سرطان پروستات و مشکلات قلبی رنج برد.

پس از اینکه او در سال ۲۰۱۲ خانه خود را از دست داد، مجبور شد از مادیرا در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کند تا به زادگاه خود شهر بلینگتون در ایالت واشنگتن برگردد.

با این حال، پس از بازگشت به خانه، او به زودی با یکی از دوستان مدرسه آنا الکینز ازدواج کرد. سرانجام در سپتامبر ۲۰۱۳، پل کاراسون پس از سکته قلبی در سن ۶۲ سالگی در بیمارستانی در واشنگتن درگذشت. آنا کاراسون که در آن زمان از او جدا شده بود به مطبوعات گفت که او از سکته مغزی رنج می‌برد.

مردی که پوست خود را به رنگ آبی تبدیل کرد!

مردی که پوست خود را به رنگ آبی تبدیل کرد!

مردی که پوست خود را به رنگ آبی تبدیل کرد!

مردی که پوست خود را به رنگ آبی تبدیل کرد!

 

مردی که پوست خود را به رنگ آبی تبدیل کرد!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *