آلابست/ورزش های قدرتی و تمرین های تحمل وزن درست مانند تمرینات هوازی، نقش کلیدی در کاهش وزن و رسیدن به اهداف تناسب اندام دارند.
انجام این ورزش ها را فراموش نکنید تا در کمترین زمان فواید شگفت انگیز آنها را در زندگی خود ببینید:

دوران سالمندی آسان تر
 ورزش قدرتی باعث تقویت استخوانها شده, متالویسم را افزایش داده, عضلات را حفظ کرده و استرس را در بدن کاهش می دهد, ضمن این که باعث می شود که فرد دوران کهنسالی راحت تری را تجربه کند.

افزایش توان ورزشی
 ورزشهای قدرتی, نه تنها باعث افزایش قدرت بدنی میشوند, بلکه سرعت, چالاکی و انعطاف بدن را هم افزایش می دهند و همه اینها برای انجام سایر ورزشها مثل دویدن و سایر ورزشهای استقامتی نیز مفید و ضروری هستند.

پیشگیری از پوکی استخوان
 نگرانی از پوکی استخوان باعث میشود که به سراغ مصرف لبنیات برویم اما پیشنهاد موثر این است که در کنار مصرف لبنیات, حتما وزنه هم بزنید زیرا این کار, تراکم استخوانها را به شکل باورنکردنی زیاد می کند.

افزایش متابولیسم
 خیلی از ما فکر می کنیم که ورزش هوازی باعث چربی سوزی زیاد میشود اما در واقع اگر عضلات بدن ما متراکمتر باشند, چربی بیشتری می سوزانیم و حتی در زمان خواب و نشستن هم چربی سوزی ما ادامه پیدا می کند.

افزایش کیفیت خواب
وقتی که متابولیسم بالا باشد و سطح انرژی بدن در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد, خواب بسیار راحت تری هم خواهیم داشت. البته سعی کنید که در زمانهای نزدیک به زمان خواب, ورزش قدرتی انجام ندهید چون ممکن است که برعکس عمل کند.

افزایش اعتماد به نفس
 یکی از مهمترین اثرات ورزشهای قدرتی, اثرات مثبتی است که بر روی روح و روان ما برجای می گذارد. ورزشهای قدرتی به ما کمک میکنند که هم تناسب اندام داشته باشیم و هم احساس درونی ما بهتر باشد.

افزایش سلامتی عمومی بدن: گرچه هدف بسیاری از افراد از انجام ورزش قدرتی این است که تناسب اندام داشته باشند اما مهمترین دستاورد ورزش قدرتی, سلامتی و احساس زنده بودن است. ورزشهای قدرتی در درازمدت باعث ایجاد تغییرات بسیار ارزشمندی در ما میشوند. علاوه بر زیبایی بدن, افزایش انرژی, خواب بهتر, حتی زندگی زناشویی بهتر, همگی از دستاوردهای ورزش قدرتی برای جسم و روح هستند.

 

منبع: readersdigest