آلابست/دستگاه لیزر موهای زائد به گونه ای طراحی شده که فولیکول های مو را از طریق امواج با گرمای بالا تحت تاثیر قرار می دهد. البته شاید شما داغی و گرمایی را احساس نکنید اما پوست تان در معرض گرما قرار می گیرد. همچنین ممکن است بعد از انجام لیزر کمی ناراحتی خفیف مانند قرمزی و التهاب را مانند آفتاب سوختگی های خفیف تجربه کنید.

 
این فرآیند برای بعضی از افراد دردناک و آسیب زا هم است. میزان درد لیزر بستگی به آن قسمت از بدنتان دارد که تحت عمل لیزر قرار گرفته است. هر چقدر که پوست حساس تر باشد، درد بیشتری را احساس می کنید.

معمولاً متخصص برای کاهش درد از کرم بی حسی روی پوست می زند که بستگی به تحمل شما، میزان کرم بی حسی را کم یا زیاد خواهد کرد اما در کل شما درد قابل توجهی هنگام انجام لیزر موهای زائد حس نخواهید کرد و گاهی هیچ حس غیرطبیعی نخواهید داشت به همین دلیل این روش را روشی بدون درد برای رفع موهای زائد میدانند.
 
درد و آسیب لیزر موهای زائد قسمت های مختلف بدن
پس از بحث درد حالا در مورد آسیب لیز رموهای زائد به پوست خواهیم گفت، اینکه آیا این روش پرطرفدار امروزی بین زنان و مردان آسیبی به پوست وارد خواهد کرد یا نه را در ادامه خواهید خواند.

درد و آسیب لیزر مو های زائد به بازو و زیر بغل
زیر بغل یکی از دردناک ترین قسمت هایی است که هنگام لیزر شما را آزار می دهد زیرا پوست این ناحیه بسیار نازک است و شبیه به پوست دیگر قسمت های دست نیست به همین دلیل امکان حساسیت بعد لیزر موهای زائد در این قسمت وجود دارد اما به راحتی رفع شده و آسیب جدی نخواهید دید.


درد و آسیب لیزر موهای زائد به پوست پا
لیزر موهای زائد در قسمت پا ممکن است نسبت به دیگر نواحی بدن کمی آسیب ایجاد کند. علت آن هم این است که پوست این ناحیه ضخیم تر است اما حساسیت آن مانند پوست صورت و بیکینی بالا است.

همچنین میزان مو هایی که روی ساق پا وجود دارند، هم اهمیت زیادی دارد و در میزان درد موثر است. قسمت داخل ران هم جزء نواحی است که حساسیت بالایی دارد و ممکن است پوست در این قسمت کمی دچار حساسیت شود ولی این حساسیت که تنها آسیب گزارش شده از لیزر موهای زائد پاهاست به سرعت رفع می شود.

درد و آسیب لیزر مو های زائد به پوست صورت
پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که کدام ناحیه از صورت شما قرار است تحت عمل لیزر قرار بگیرد. معمولاً لیزر در قسمت پوست نازک بالای لب، دردناک تر است و درد اطراف گونه و پیشانی خفیف تر است. تنها آسیب وارده هم کمی قرمزی و حساسیت است که رفع خواهد شد.

درد و آسیب لیزر مو های زائد به بیکینی
معمولا خط بیکینی مانند زیر بغل است و حساسیت بالایی دارد و درد لیزر در این ناحیه شبیه به درد وکس است اما تفاوتش این است که لیزر بیشتر زمان می برد و در نتیجه ممکن است کمی بیشتر اذیت شوید. حساسیت و قرمزی هم امری طبیعی است و بجز این مورد هیچ آسیبی متوجه پوست قسمت بیکینی شما نخواهد بود.

درد و آسیب لیزر مو های زائد به شکم و کمر
پوست شکم شبیه به پوست دست است و ضخیم بوده و لیزر به آن آسیب زیادی وارد نمی کند اما این موضوع در مورد کمر صدق نمی کند. لیزر کمر ممکن است مانند لیزر خط بیکینی و زیر بغل باشد و درد را در این ناحیه ایجاد کند و باعث ایجاد حساسیت شود.

حرف آخر
به این نتیجه رسیدیم که لیزر در بعضی از قسمت های پوست به دلیل حساسیت بالا ممکن است کمی دردناک تر باشد اما باز هم کرم بی حسی بسیار کمک می کند. بعد از این شرایط، قرار نگرفتن در معرض نور خورشید و تمیز نگه داشتن پوست می تواند میزان آسیب و حساسیت را تا حد زیادی کاهش دهد.