5 راه‌حل برای از بین‌بردن بوی نامطبوع جاکفشی

خراسان/ جاکفشی‌ها پس از مدتی استفاده سبب پیچیدن بوی نامطبوعی در خانه می‌شوند و در حقیقت خانه را کثیف نشان خواهند داد و همین  موضوع باعث ناراحتی خانم خانه می‌شود، اگر شما هم از این موضوع ناراحت هستید با چند راهکار می‌توانید این بوی نامطبوع را در منزل کم کنید و از بین ببرید.


۱- سرکه سفید| یکی از شیوه‌های راحت برای برطرف کردن بوی بد جاکفشی استفاده از سرکه سفید است. چنان چه جای کفش خودش بو می‌دهد، احتمالاً تعدادی از کفش‌ها و چکمه‌های داخل آن دارای بو هستند. اول هر کفش و چکمه‌ای  را که داخل آن است بیرون بگذارید. آن‌گاه محلولی از سرکه سفید و آب را یکسان مخلوط‌ و داخل جاکفشی اسپری کنید. پس از ۲ تا ۳ دقیقه با یک دستمال پارچه‌ای نرم آن را پاک و خشک‌ کنید. حتی با قرار دادن   در آفتاب، آن‌ها را خشک‌ کنید. خشک نگه‌داشتن کفش‌ها از پرورش و رشد باکتری‌ها پیشگیری می‌کند.
۲- جوش شیرین| یک قاشق سوپ‌خوری جوش شیرین، داخل جاکفشی به ویژه در کف آن بریزید. این کار به جز جذب رطوبت جا کفشی، مانع از زیاد شدن باکتری‌هایی می‌شود که در جاهای گرم و مرطوب رشد می‌کنند. صبح روز بعد، جوش شیرین را از داخل جاکفشی پاک کنید.
۳- الکل| هیچ باکتری نمی‌تواند در کنار الکل به زندگی خود ادامه دهد و این سبب می‌شود تا باکتری‌ها از فضای داخل کفش شما دور بمانند و حتی چنان چه کفش شما کثیف هم باشد، هیچ باکتری در داخل فضای بسته آن آغاز به کلونی‌سازی نخواهد کرد.
۴- قهوه یا عطر| به شما پیشنهاد می‌کنم همواره هوای داخل جاکفشی خود را تازه نگه‌دارید. در گوشه پشت آن یک ظرف پلاستیکی یا یک‌بارمصرف کوچک بگذارید آن گاه چند سوراخ روی در آن  ایجاد کنید  مقداری دانه‌ قهوه داخل آن بریزید و به مدت چند روز تکان ندهید و بگذارید که بوهای بد را جذب کند. چنان چه به جای بوی قهوه ،عطر را دوست دارید می‌توانید یک گلدان کوچک و یک شیشه عطر را داخل جاکفشی بگذارید.
۵- از خوشبوکننده هوا استفاده کنید| گذاشتن خوشبوکننده‌های موجود در بازار، راه‌حل دیگری برای از بین بردن بوی نامطبوع داخل جاکفشی است.
برای نوشتن این مطلب از سایت چیدانه استفاده شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *