خراسان/ معمولا خانواده ها از هر فضایی برای نگه داشتن وسایل کم مصرف تر یا حتی پر مصرف استفاده می کنند. فضای حمام هم جزو همین مکان هاست.اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که نمی توان بعضی از لوازم را در فضای حمام ورختکن نگهداری کرد از جمله:

۱- لوازم آرایش و برس های آرایشی
گرما و رطوبت موجود در حمام می تواند موجب تخریب این محصولات شود و طول عمر آن ها کاهش یابد. افزون بر این، برس های آرایشی در حالت عادی نیز می تواند محیطی خوب برای رشد و تکثیرمیکروب ها و حتی قارچ ها باشد و قرار گرفتن آن ها درمحیط های گرم و مرطوب این خطر را هرچه بیشتر افزایش می دهد.
۲- داروها
دما ورطوبت ناشی از آب داغ می تواند به از بین رفتن نوشته های روی بسته بندی داروها و حتی انقضای هرچه سریع تر آن ها منجر شود.این شرایط شامل هردارویی از نمونه های بدون نسخه مانند ایبوپروفن و داروهای ضد بارداری تا نمونه های خاص و تجویزی می شود. داروها را باید در مکانی خنک، خشک و دور از نور نگهداری کنید.
۳- عطر
قرار گرفتن عطرها در معرض گرما و رطوبت فرایند تخریب مولکولی را تسریع می کند و موجب می شود رایحه عطر هرچه سریع تر از بین برود. عطرها را نیز در حمام نگهداری نکنید، بهتر است آن ها را به اتاق خواب انتقال دهید.
۴- تیغ اصلاح
رطوبت موجب کندی تیغ اصلاح و در نهایت اکسید شدن و زنگ زدگی فلز می شود. تیغ های اصلاح اضافه را در یک کشو در اتاق خواب نگهداری کنید و تیغ اصلاح فعلی را پس از هر بار استفاده به خوبی خشک کنید.
۵- لوازم الکترونیکی
رطوبت بالا می تواند به دستگاه هایی مانند رادیو، پخش کننده های موسیقی و حتی شارژرهای تلفن همراه آسیب وارد کند. غیر از دستگاه هایی که به طور خاص برای استفاده در حمام طراحی شده اند، مانند مسواک الکتریکی، دستگاه های برقی دیگر را در حمام نگهداری نکنید.
۶- لاک ناخن
بخار می تواند موجب غلیظ و خشک شدن لاک ناخن شود. همچنین، گرما می تواند رنگ لاک ناخن را تغییر دهد، از این رو محصولات مورد علاقه خود را بهتر است خارج از حمام نگهداری کنید.
۷- محصولات ضد آفتاب
جدا از تاریخ انقضای محصولات ضد آفتاب، آن ها ممکن است کارایی و اثرگذاری خود را در صورت نگهداری در مکان های گرم زودتر از دست بدهند.
این محصولات را دور از گرما و بخار نگهداری کنید زیرا می تواند موجب فساد یا حتی کپک زدگی آن ها شود.
برای پیشگیری از آلودگی لوازم بهداشتی از جمله برس ها، آن ها را به طور منظم در آب گرم صابونی شست وشو دهید و در اتاق خواب نگهداری کنید.