آلابست/داشتن ناخن های بلند ، محکم و همچنین رشد سریع آن ها برای بسیاری از خانم ها ایده آل می باشد . گاهی اوقات ناخن ها به راحتی می شکنند و قاعدتا رشد سریعی نخواهند داشت تا به طول بقیه ناخن ها برسند.
 
برای رشد سریع آن ها یک مورد بسیار مطمئن که بارها اثبات شده است مخلوط آب پرتقال و سیر و در نهایت خیساندن ناخن ها در روغن زیتون می باشد.

برخی از مزایای مواد تشکیل دهنده مخلوط ذکر شده :

۱-آب پرتقال :

آب پرتقال سرشار از آنتی اکسیدان است و به رشد سریع ناخن ها و بهبود کیفیت آن ها کمک می کند . آب پرتقال دارای اسید سیتریک است و به همین علت از کوتیکول ها عمل لایه برداری انجام می دهد و به همین علت باعث رشد ناخن ها خواهد شد . همچنین وجود پرتقال در مخلوط سیر و پرتقال باعث خنثی شدن بوی سیر می شود.


۲-سیر :

سیر یکی از بهترین داروهای درمانی در طبیعت می باشد . سیر غنی از سلنیوم است و هنگامی که بدن فاقد سلنیوم باشد رشد و و کیفیت ناخن ها ضعیف خواهد شد.

سیر یک ماده مغذی گیاهی است که حاوی ویتامین و مواد معدنی مختلفی می باشد ، همچنین خواص آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی ، ضد قارچی و ضد ویروسی سیر باعث تقویت سلامت سلول های ناخن ها می شود.

از خواص دیگر سیر می توان به منابع غنی کلسیم، آهن، پتاسیم ، منیزیم ، روی و منگنز اشاره کرد . منگنز برای ایجاد سوپراکسید دیسموتاز و تولید آنتی اکسیدان ضروری است و همچنین سیر از التهاب جلوگیری کرده و دارای ویتامین C می باشد که برای مبارزه با عفونت ها عالی خواهد بود.

۳-روغن زیتون :

در مرحله آخر برای خیساندن ناخن ها ، روغن زیتون لازم است زیرا به نرم شدن و مرطوب کردن پوست اطراف ناخن ها کمک می کند و از شکنندگی آن ها جلوگیری خواهد کرد. روغن زیتون همچنین دارای ویتامین E است که به بهبود خون رسانی به بدن و ناخن ها کمک می کند و باعث ترمیم رشد ناخن ها و اکسیژن رسانی به آن ها خواهد شد.

مواد لازم عبارتند از:

یک چهارم فنجان اب پرتقال تازه
یک حبه سیر خرد شده و یا رنده شده
یک چهارم فنجان روغن زیتون
طرز تهیه و طریقه استفاده :

چنانچه در این بخش از سلامت آلابست گفته ایم ابتدا نیمی از پرتقال را برش داده و پس از فشردن آن ، آب آنرا در ظرفی شیشه ای بریزید.
یک حبه سیر را خرد و یا رنده کنید و سپس به آب پرتقال اضافه کرده و به مدت ۵ دقیقه صبر کنید تا قبل از غوطه ور کردن ناخن ها عصاره سیر به آب پرتقال نفوذ کند.
حال ناخن هایتان را درون مخلوط آب پرتقال / سیر بگذارید و به مدت ۱۵دقیقه صبر کنید.
دراین مرحله روغن زیتون را درظرفی بریزید و اینبار ناخن هایتان را در آن غوطه ور کنید و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه صبر کنید و درنهایت آنها را خشک کنید . در پایان کار شستن ناخن ها لازم نیست!
این کار را ۳ بار در هفته انجام دهید تا نتایج بسیار خوبی بگیرید . این مخلوط در یخچال به مدت ۵ روز نیز ماندگاری دارد.