6 ویژگی شوهر خوب از نظر خانم ها

۶ ویژگی شوهر خوب از نظر خانم ها

 ۱-شوهری که واقعا زنش را شریک در زندگی اش می داند. واضح است وقتی شوهر از صمیم قلب زنش را شریک زندگی اش ببیند، تصمیم گیری در هر امری به یک کار مشترک تبدیل می شود. شوهر راه ارتباط برقرار کردن با همسرش را پیدا می کند و قبول دارد که همسر، فردی نیست که او را تحت کنترل خود در بیاورد.

۲-شوهری که زنش را بی قید و شرط دوست دارد؛ یعنی خود فرد را بدون هیچ شرطی دوست داشتن و برای راحتی و آسایش او تلاش کردن. نه این که منتظر بمانیم تا ببینیم طرف مقابل برای من چه کار کرده تا من هم کاری برای وی انجام دهم. دوست داشتن بی قید و شرط حساب گرانه نیست.

۳-شوهری که زنش را اولین اولویت زندگی اش قرار می دهد. برای بسیاری از مردان خانواده پدری یا شغل و حرفه شان تقریبا در صدر اولویت ها قرار دارد. با یک ازدواج سالم اولویت بندی باید تغییر پیدا کند. احترام به والدین همیشه برقرار باید باشد. همت برای شغل هم جای خود را دارد؛ اما هیچ یک رتبه اول را ندارد. بعد از ازدواج، همسر و جایگاه خاص وی رتبه اول را باید احراز کند.

۴-شوهری که به کشف و نیازهای همسرش متعهد است. دانستن نیازهای مادی و جسمانی همسر مانند نیاز به غذا، لباس، مسکن و … خیلی ساده است؛ اما برطرف کردن نیازهای عاطفی زن مانند نیاز به عشق، محبت، تشویق و دلگرمی برای یک زن بسیار مهم است.

۵-شوهری که برای همسرش وقت می گذارد، با او صحبت می کند و گوش شنوایی برای شنیدن حرف‌های همسرش دارد.

۶-شوهری که پایبند به ارزش های اخلاقی و معنوی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *