چرا مردها موقع عصبانیت به دیوار مشت میزنن؟

یکی از رایج ترین کارها در بین آقایان، مشت زدن به دیوار هنگام خشم و عصبانیت است اما کسی نمی داند دلیل این واکنش مردها چیست.

دلیل به دیوار مشت زدن مردان هنگام عصبانیت
آیا تا به حال شاهد عصبانیت مردی بوده اید؟ ‌حتماً خیلی از شما با این صحنه مواجه شدید که مردان هنگام عصبانیت به دیوار مشت می زنند و این اتفاق در بین آن ها رایج است. در واقع آنها با این روش عصبانیت خود را تخلیه می کنند تا به دیگران آسیبی وارد نکنند.
جالب است بدانید که مردان از سنین پایین بین دو احساس شادی و خشم درگیر هستند. در واقع پرخاشگری مردانه یک اتفاق طبیعی و یک پاسخ ساده بیولوژیکی است که در بین همه آن ها وجود دارد.
در سن و سال پایین به برخی از پسر بچه ها، به اشتباه آموزش داده می شود که احساساتی مانند نگرانی یا ناراحتی رفتار های زنانه ای هستند و خیلی در مردان پذیرفته نیست؛ اما باز هم همه مردان این احساسات را درون خودشان دارند اما یاد گرفته اند که این احساسات را به حالت مردانه ای مثل خشم یا پرخاشگری تبدیل کنند.
یعنی هنگامی که عمیقاً احساساتی می شوند، برای فرار از آن حس ناراحتی ترجیح می دهند که بجنگند و برای این که به دیگران آسیبی وارد نکنند، هیچ راهی بهتر از مشت زدن به دیوار پیدا نمی کنند.
پس در واقع آنها تصمیم میگیرند بدون آسیب زدن به شخص یا چیزی، به این شکل خشم خود را تخلیه کنند. هنگام برخورد مشت به مانع سفتی مثل دیوار، این حس در آنها ایجاد می شود که به یک سطح محکم ضربه وارد کرده اند و آسیب به شخص یا شی ضعیفی وارد نشده است بنابراین پس از این کار احساس ناراحتی و عذاب وجدان را تجربه نمیکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *