هیچ وقت مایکروفر را این قسمت آشپزخونه نگذارید

مایکروفر جزء وسایلی از آشپزخانه است که باید در جای مناسب قرار گیرد درغیر این صورت خیلی سریع آسیب میبیند پس باید جاهایی نامناسب برای مایکروفر را بشناسید.
کدام قسمت آشپزخانه، جای مناسبی برای مایکروفر نیست
اگر قصد بازسازی آشپزخانه تان را دارید؛ بسیار مهم است که بدانید برای شروع چه کار کنید و از طرفی کار هایی که نباید انجام دهید هم به همان اندازه حائز اهمیت خواهند بود. قرار دادن مایکروویو در جای درست هم یکی از مواردی است که هرگز نباید نادیده گرفته شود. 
نزدیک به پنجره
هر دکوراسیون کار حرفه ای می داند که قرار دادن اجاق گاز و مایکروویو در نزدیکی پنجره ایده بدی است. به طور کل پنجره ها باید از وسایلی که گرما تولید می کنند؛ دور باشند. گرچه ماکروویو نیاز به تهویه مناسب دارد؛ اما قرار دادن آن در مقابل پنجره راه حل خوبی نیست.
کنار سینک ظرفشویی
قرار دادن مایکروویو در کنار سینک ظرفشویی نیز یکی از بدترین مکان های ممکن است. از آن جایی که شستن ظروف کار کثیفی است؛ احتمالِ پاشیده شدنِ آب به مایکروویو در حین کار وجود دارد و حتماً به آن آسیب خواهد زد؛ بنابراین تا حد ممکن فاصله مایکروویو را تا سینک در نظر بگیرید که ایمن باشد.
داخل کابینت
هرگز نباید مایکروویو خود را در فضای بسته؛ مثل داخل کابینت یا حتی گوشه آشپزخانه تان بگذارید. بلکه باید از دو طرف باز باشد؛ چرا که به جریان هوا و تهویه مناسب نیاز دارد؛ بنابراین بهترین گزینه روی کابینت با فاصله باز از دو طرف است.
کنار یخچال
قرار دادن ماکروویو در کنار یخچال نیز ایده بدی خواهد بود؛ به خصوص اگر یخچال شما دارای دو درب باشد یا حتی یک دری که در جهت مایکروویو تان باز ‌شود که خطر فرورفتگی دربِ هر دو وسیله وجود خواهد داشت؛ همچنین با توجه به گرمای زیادی که دفع می کند؛ یخچال وسیله خوبی برای قرار گرفتن در کنارش نخواهد بود.
قرار دادن در مقابل دیوار
همانطور که گفته شد؛ ماکروویو به فضای زیادی در اطراف خود نیاز دارد؛ به خصوص اگر دستگاه شما تنها یک در داشته باشد. اگر آن را مقابل دیوار قرار دهید قطعاً به مرور زمان آسیب می بیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *