موسیقی استاد مسعود بختیاری آهنگی برای وحدت مردم

آبهمن علاءالدین که چهره‌ای شاخص و محبوب در حوزه فرهنگ ایلی از تبار مردمان زاگرس‌نشین و هم‌ریشه بلوط‌های زاگرس است، به‌عنوان یک هنرمند معتقد، اخلاق‌مدار، شیعه‌مذهب و ارادتمند اهل‌بیت (ع)، علاقه‌مند به فرهنگ ملی و مذهبی شناخته می‌شود و رسالتش، ترویج اخلاق، فرهنگ، همبستگی، برابری و دوری از زشتی‌ها و پلیدی‌هاست.

استاد مسعود بختیاری، هنرمند برجسته موسیقی محلی و سنتی بختیاری و آثارش برگرفته از فرهنگ اصیل قوم بختیاری است که در بیستم مهرماه سال ۱۳۱۹ هجری شمسی در شهر اولین‌ها مسجدسلیمان به دنیا آمد.

استاد بهمن علاءالدین دوران تحصیلی خود را در شهر لالی و مسجدسلیمان گذراند و پس از دریافت مدرک دیپلم به کسوت معلمی و استخدام آموزش و پرورش درآمد و سال‌ها به تربیت و پرورش دانش آموزان و آینده سازان میهن مشغول شد.

این هنرمند برجسته خوزستانی که استاد به نامی در موسیقی به ویژه موسیقی سنتی بختیاری است در آثار خود به موضوع آداب و رسوم اقوام بختیاری و طبیعت اشارات زیادی دارد که از جمله آن‌ها مال کنون، هی جار، تاراز، برافتو، آستاره، بهیگ و ویر است.

استاد بهمن علاءالدین با کمک هنر موسیقی در ترانه هایش مردم را به وحدت و همدلی دعوت میکرد.

سرانجام این اسطوره موسیقی در ۱۲ آبان ماه سال ۱۳۸۵ هجری شمسی دارفانی را وداع و پس از تشییع در شهرستان کرج به خاک سپرده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *