مستندی از زندگی کودکان در کارخانه‌ مغزشویی داعش

«فرزندان شب» به کارگردانی بهروز نورانی پور که روایتی از زندگی کودکان سرباز در کارخانه‌های مغزشویی داعش است، امشب از شبکه مستند پخش می‌شود.
مستند «فرزندان شب» به کارگردانی بهروز نورانی پور که روایتی از زندگی کودکان سرباز در کارخانه‌های مغزشویی داعش است، امشب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مستند «فرزندان شب» در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده و روایتگر کودک سربازانی است که جنگ سال ۲۰۱۴ در بین نیرو‌های داعشی حضور داشته و پس از شرکت در جنگ و اسارت، حالا به مناطق و سرزمین‌های خودشان برگشته‌اند. نوجوانانی که برخلاف سن بسیار کم، فضای جنگ و خشونت داعش را از نزدیک تجربه کرده‌اند و اکنون با دیدگاه‌های اعتقادی و رفتار‌های عملی متفاوتی به سرزمین‌های مادری خود برگشته‌اند. این مستند یکی از تبعات پسا جنگ را به مخاطب نشان می‌دهد.
این فیلم مستند در جشنواره‌های داخلی و خارجی متعددی حضور داشته است که از آن جمله می‌توان به جشنواره سینماحقیقت، جشنواره «بوسان» کره جنوبی، «جیفونی» ایتالیا، «آمریکن داکس»، جشنواره فیلم سئول و … اشاره کرد و در این جشنواره‌ها توانست جوایزی نظیر بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را دریافت کند.
این مستند امشب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود و تکرار آن روز بعد ساعت ۹ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *