شکست فیلم پربازیگر «طلا خون» در گیشه

فیلم سینمایی «طلاخون»  به کارگردانی ابراهیم شیبانی از اول تیر ماه سال ۱۴۰۱ اکران خود در سینماهای کشور را آغاز کرده و پس از نزدیک به پنج ماه اکران تنها موفق به فروشی معادل ۱ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان شده است.

فروش یک میلیارد تومانی طلاخون در حالی رقم خورده است که این فیلم از حضور بازیگران شناخته شده‌ای همچون شهاب حسینی بهره مند است. این فیلم با داشتن ۲۴۳ سالن سینما و نزدیک به ۲۷۳۳ سانس به این رقم دست یافته است.

فیلم سینمایی طلاخون در سی‌و‌نهمین جشنواره‌ی فیلم فجر نیز حضور داشت. این فیلم پنجمین ساخته سینمایی «ابراهیم شیبانی» محسوب می شود.

شیبانی پیش از این فیلم آثاری همچون «هیچ کجا هیچکس»، گزارش یک اعدام، صحنه جرم ورود ممنوع و پازل را در عرصه سینما کارگردانی کرده است. شروع فعالیت سینمایی او در مقام دستیاری کارگردان از سال ۱۳۷۶ با فیلم درخت گلابی آغاز شد.

در این فیلم بازیگرانی همچون شهاب حسینی، حسام منظور، ترنم کرمانیان، زهرا خوشکام و بهار قاسمی ایفای نقش کرده‌اند. شهاب حسینی که پیش از این تجربه همکاری با ابراهیم شیبانی را در فیلم «زهر عسل» داشت، بار دیگر در فیلم «طلاخون» به عنوان بازیگر مقابل دوربین این کارگردان رفت.

«شهاب حسینی» بازیگر نام آشنای سینما، تئاتر و تلویزیون در این فیلم نقش اصلی را بر عهده دارد، در کنار حسینی «حسام منظور» چهره تازه سینما و تلویزیون حضور دارد، منظور با درخشش در سریال بانوی عمارت توانست جایی در میان اهالی سینما برای خود باز کند. انتظار می‌رفت که ترکیب حسام منظور و شهاب حسینی بتواند برای بسیاری از علاقمندان به سینما جذابیت های فراوانی داشته باشد اما اینگونه نشد.

داستان فیلم سینمایی «طلاخون»
داستان این فیلم روایتگر یک پرونده جنایی و درگیری زنی با این ماجرا است که در ژانر درام-اجتماعی ساخته شده است.
نام فیلم «طلاخون» تابه حال دوبار تغییر کرده است و اولین بار که موضوع ساخت این فیلم مطرح شد نامی از «چرک‌نویس‌های یک مادر خانه‌دار» به میان آمد که به دلیل طولانی بودن به «خورشید همچنان می‌درخشد» تغییر کرد و در آستانه پایان تصویربرداری به «طلاخون» تغییر نام داد.

دیگر عوامل این فیلم سینمایی عبارتند از مدیر فیلمبرداری: حسین جعفریان، طراح چهره‌پردازی: عبدالله اسکندری، تدوین: احسان شیبانی، صدابردار: محمود سماک‌باشی، طراح لباس: آلما گشتاسب، طراح صحنه: بهزاد آدینه، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: مهدی قپانی، فیلمبردار: محمد عزتخواه، مدیر تدارکات: کامبیز اینانلو، تولید: محسن صرافی، مجری طرح: سید علیرضا علویان، تهیه کننده: حسن کلامی، عکس: فاطمه تقوی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *