سن دلی تان را کم کنید!

همه ما یک سن شناسنامه ای و یک سن دلی داریم. هر چقدر حال دلمان بهتر باشد، سن دلی مان هم کمتر می شود. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که سن دلی و شناسنامه ای شما چقدر با هم تفاوت دارد؟ پیشنهاد ما این است که خودتان را درگیر سن شناسنامه ای تان نکنید و فقط به حال دلتان توجه کنید.
وقتی برای خودتان
همه ما در زندگی نقش های متعددی داریم. گاهی دختریم، گاهی همسریم، گاهی مادریم و گاهی یک دوستیم! اما در این بین، موضوع بسیار مهم این است که داشتن نقش های مختلف نباید باعث شود که ما آن قدر درگیر وظایفمان در آن نقش ها شویم که به طور کلی خودمان را فراموش کنیم. پیشنهاد این هفته این است که کمی بیشتر برای خودتان وقت بگذارید و فراموش نکنید زمانی شما در نقش هایتان موفق هستید که بتوانید خودتان را دوست بدارید و برای خودتان و علایقتان احترام قائل شوید.
اولین گام
اولین گام برای دوست داشتن خودتان این است که حال دلتان خوب و دل انگیز باشد. پس همین امروز فهرستی از کارهایی که حال دلتان را خوب می کند و باعث می شود سن دلی شما کمتر شود تهیه کنید، به تک تک موارد آن دقت و بعد به این فکر کنید که چند وقت است دنبال علایق تان نرفته اید؟ مثلا در فهرست تان می توانید از کتاب خواندن یا موسیقی گوش دادن یا تنهایی قدم زدن یا با عشق آشپزی کردن به عنوان دلایل حال خوب کن نام ببرید. وقتی فهرست تان را کامل کردید آن را داخل کیفتان بگذارید و هر از گاهی به آن نگاه کنید و تغییرات آن را بنویسید و کارهای دوست داشتنی را که انجام داده اید، علامت بگذارید و تاریخ را بنویسید. برای خودتان بازه زمانی در نظر بگیرید و سعی کنید تمام موارد را در آن بازه زمانی انجام دهید؛ مثلا بعد از یک ماه با نگاه کردن به فهرست تان لبخند بزنید و پر از حس خوب و انرژی مثبت شوید.
یک ماه هوای خودتان را داشته باشید
در دنیای ماشینی، این روزها  چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که اگر ما حواسمان به خودمان و حال دلمان نباشد زندگی را باخته ایم! انجام همه این کارهای کوچک و به ظاهر بی اهمیت، می تواند باعث افزایش احساس خوشحالی در شما شود. لطفا فراموش نکنید کیفیت زندگی شما به حال دلتان بستگی دارد پس برای یک ماه کمی بیشتر تلاش کنید و کمی بیشتر هوای خودتان را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *