زودتر اکران کنید تا جایزه بگیرید!

بعد از طرح نافرجام نیم‌بها کردن دوهفته‌ای بلیت سینماها، شورای صنفی نمایش تصمیم گرفته برای فیلم‌هایی که این روزها متقاضی اکران شوند، امتیازهایی در نظر بگیرد.
 شورای صنفی نمایش مصوب کرده هر فیلم جدیدی که در این روزها به نمایش درآید، در صورت استقبال مخاطب می‌تواند تا پایان سال روی پرده سینماها باقی بماند.
همایون اسعدیان رئیس شورای صنفی نمایش، چند وقت پیش اعلام کرده بود: «صاحبان فیلم‌ها به طور طبیعی تمایلی به اکران ندارند و سازمان سینمایی باید کمک کند تا شرایط مناسب با دادن امتیازهایی به وجود آید که آن‌ها برای اکران ترغیب شوند.»
حالا گویا برای ترمیم وضعیت، سیاست‌های حمایتی برای اکران فیلم‌های جدید در نظر گرفته شده است.طبق گزارش ایسنا، در جلسه یکشنبه، هشتم آبان‌ماه شورای صنفی نمایش اعلام شده: « قرار است همزمان با برگزاری جام جهانی، هر دو هفته اکران، فقط یک هفته محاسبه شود و فیلم‌های جدیدی هم که روی پرده بروند در صورت فروش و استقبال مخاطبان می‌توانند اکران خود را تا پایان سال ۱۴۰۱ بدون محدودیت‌های آیین‌نامه‌ای ادامه دهند.»
در دوران شیوع کرونا با افت شدید فروش سینماها هم چنین سیاستی به کار گرفته شد. اکران فیلم «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی با پذیرش همین امتیاز روی پرده رفت و ده ماه از سال اکرانش ادامه پیدا کرد.
طبق این مصوبه، فیلم‌های جدید از حمایت مالی سازمان سینمایی هم بهره‌مند می‌شوند اما هنوز مشخص نیست منظور از این حمایت مالی چیست.
درحال حاضر قرار است فیلم‌های «طبقه یک‌ونیم» به کارگردانی نوید اسماعیلی، «بیرو» به کارگردانی مرتضی علی عباس میرزایی و انیمیشن «لوپتو» به زودی اکران شوند اما با توجه به مختصات این فیلم‌ها بعید است بتوانیم انتظار فروش ویژه‌ای از آنها داشته باشیم.
باید دید کدام‌یک از صاحبان آثار حاضر خواهند شد در این شرایط از امتیازها استفاده کنند و فیلم‌شان را روی پرده ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *