راهکارهای برق انداختن سینک ظرفشویی

طبق گفته بعضی از محققان، سینک ظرفشویی یکی از آلوده‌ترین جاهای منزل است. چرا که اضافه مواد غذایی، ظروف کثیف و میوه و سبزیجات آلوده در آن شسته و تمیز می‌شوند. ولی بهتر است بدانید که تمیز کردن سینک کار سختی نیست و برای رعایت بهداشت و بالا بردن سلامت باید هر روز آن را تمیز کنید. برای همین ما در ادامه این مطلب چند شیوه تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل را به شما معرفی می‌کنیم.
روش‌ها برای تمیز کردن سینک ظرفشویی
استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن سینک ظرفشویی
یکی از راحت ترین شیوه های مبارزه با لکه های به وجود آمده بر روی سینک ظرفشویی، استفاده از جوش شیرین در تمیز کردن و شفاف کردن سینک می باشد. با استفاده از جوش شیرین و ساییدن این پودر بر روی همه سطح آن می توانید، با لکه های آب و دیگر لکه هایی که کم کم بر روی سینک ظرفشویی آشپزخانه تان به وجود آمده اند، مقابله کنید و هیچ صدمه ای به سینک، وارد نشود.
استفاده از نمک دریایی و لیمو  برای تمیز کردن سینک ظرفشویی 
مواد موردنیاز: یک‌سوم فنجان نمک دریایی،نصف یک لیموی کامل
ترکیب لیمو و نمک دریایی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی بی نظیر است. آب‌لیمو تمیزکننده‌ای طبیعی است و برای پاک‌کردن آثار چربی و آلودگی بسیار خوب است. نمک نیز خاصیت سایندگی طبیعی دارد و به تمیزشدن هرچه بهتر سینک کمک می‌کند. در ضمن، این مواد در هر خانه ای وجود دارد.
برای تمیز کردن سینک ظرفشویی با این ترکیب، لیمو را از وسط نصف کنید. یکی از نیمه‌های لیمو را بردارید و آن را داخل ظرف نمک فرو کنید تا نمک‌ها به سر آن بچسبند. درآخر لیمو را مانند برس در دست بگیرید و آن را روی سینک بکشید. به این طریق می‌توانید سینکتان را تمیز و براق کنید.
از بین بردن لکه جوهرنمک از سینک ظرفشویی
یکی از اشتباهات شایع زمان تمیز کردن آشپزخانه، شستن سینک ظرفشویی با جوهر نمک است. استفاده از این مواد شیمیایی نه‌ فقط سبب تمیز و براق شدن سینک نمی‌شود، بلکه کم کم  سبب تیره شدن و به وجود آمدن لکه‌های سیاه روی سینک می‌شود.
برای از بین بردن لکه جوهر نمک روی سینک چند راه وجود دارد.
– یکی از آسان ترین شیوه ها، شست‌و‌شوی سینک با آب و صابون است.
– سرکه سفید برای از بین بردن لکه جوهر نمک روی سینک اثر زیادی دارد. سرکه را روی لکه سیاه بریزید و ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به آن وقت بدهید؛ بعد از گذشت این زمان با آب داغ سرکه را بشویید.
– با ترکیب کردن نمک، جوش شیرین و چند قطره آب خمیری به وجود می آید که می‌تواند در برطرف کردن سیاهی سینک بسیار مفید باشد. این خمیر را بر روی لکه تیره قرار دهید و بگذارید تا خشک بشود؛ آنگاه بعد با آب داغ آن را بشویید.
– ولی بهترین کاری که بعد از سیاه شدن سینک ظرفشویی با جرمگیر، می‌توانید انجام دهید استفاده کردن از جوش شیرین و لیمو است.
این شیوه به این گونه است که بعد از آنکه رطوبت سینک ظرفشویی خشک شد، جوش شیرین را روی لکه تیره بریزید و نیم ساعت صبر کنید، بعد از آن با یک نصف لیمو همه جوش شیرین‌های چسبیده به سینک ظرفشویی را به صورت کامل پاک کنید و در آخر با آب داغ همه سینک را بشویید. این شیوه نه فقط به از بین بردن لکه جوهر نمک از سینک ظرفشویی کمک زیادی می‌کند، بلکه سبب شفاف شدن و براق شدن سینک هم می‌شود.
آرد ظرفشویی استیل را درخشان می‌کند
یکی از شیوه های ساده شفاف کردن سینک ظرفشویی استیل، استفاده از آرد است. برای همین اول سینک استیل ظرفشویی را با یک حوله، به طور کامل خشک کنید تا تاثیری از لکه آب باقی نماند. اگر لکه آب داخل سینک باشد، آرد تبدیل به خمیر  شود و اثری در براق کردن سینک استیل ندارد.
قدری آرد روی سینک بریزید و قدری صبر کنید. آرد نه فقط سبب براق شدن سینک استیل می‌شود، بلکه هر نوع لکه را از روی سینک پاک می‌کند و سینک ظرفشویی مانند روز اول شفاف می‌شود. آنگاه با یک دستمال تمیز آرد را از سینک پاک کنید و در آخر سینک ظرفشویی را با آب داغ بشویید تا سینک شفاف شود.
سرکه سفید لکه‌های سینک ظرفشویی استیل را پاک می‌کند
سرکه سفید یک پاک‌کننده قدرتمند است که مانع حساسیت پوستی می‌شود. اگر روی سینک ظرفشویی استیل لکه آب، چربی یا لکه غذایی قرار دارد، بهترین شیوه پاک کردن لکه سینک استیل، استفاده از سرکه سفید است که به راحتی لکه‌های را پاک و تمیز می‌کند.
جوش‌شیرین، روغن لیمو، روغن میخک و صابون کاستیل
مواد موردنیاز: دو فنجان جوش‌شیرین ،ده قطره روغن لیمو ،ده قطره روغن میخک ،صابون مایع کاستیل.
ابتدا باید جوش‌شیرین را با روغن‌های لیمو و میخک ترکیب کنید. روغن‌ها را در ظرف دردار بریزید و جوش‌شیرین را به آن اضافه کنید. در ظرف را ببندید و مواد داخلش را خوب تکان دهید، به‌صورتی که ترکیب‌تان به طور کامل یکدست شود. توجه کنید که در این مرحله صابون مایع را اضافه نمی‌کنیم. سطح سینک را قدری مرطوب کنید و پس از آن، ترکیب به‌دست‌آمده را روی بخش های موردنظر در سینک بریزید. آنگاه قدری صابون مایع نیز اضافه کنید و با اسفنج نرم، آغاز به تمیزکردن سینک کنید.
در صورتیکه صابون مایع کاستیل ندارید، می‌توانید به‌جای آن از مایع ظرفشویی معمولی استفاده کنید. فراموش نکنید که باید سینک را با اسفنج نرم تمیز کنید. چنانچه از اسکاچ‌های سیمی استفاده کنید، امکان دارد روی آن خش بیفتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *