جایزه بهترین فیلم جشنواره رین دنس به «برنده‌ها» رسید

فیلم سینمایی «برنده‌ها» در جشنواره رین دنس لندن جایزه بهترین فیلم این فستیول را از آن خود کرد.

فیلم سینمایی «برنده‌ها» به کارگردانی حسن ناظر در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در جشنواره رین دنس که از ۲۶ اکتبر تا ۵ نوامبر (۴ تا ۱۴ آبان ماه) در لندن برگزار شد، جایزه بهترین فیلم را به دست آورد. حسن ناظر کارگردان ایرانی – انگلیسی این فیلم در مراسم اختتامیه این فستیوال حضور داشت و جایزه خود را دریافت کرد.

این فیلم همچنین چندی پیش موفق به دریافت جایزه ویژه تماشاگران از هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم ادینبورگ شد. این فستیوال به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های شناخته شده جهان محسوب می‌شود.

«برنده‌ها» که به تازگی در جشنواره دینارد فرانسه به نمایش درآمده است، در ۴ نوامبر در لیست نامزدهای بیفا BIFA لندن در بخش دیسکاوری قرار گرفت که نتایج آن اوایل ماه دسامبر اعلام می‌شود.

آکادمی بفتا که سالانه وظیفه انتخاب فیلم جهت حضور در اسکار را از کشور بریتانیا بر عهده دارد، «برنده‌ها» را به عنوان نماینده سینمای بریتانیا در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار معرفی کرد. این فیلم برای کسب شرایط حضور در اسکار اکران عمومی خود را در سینماهای بریتانیا از تاریخ ۱۸ نوامبر (۲۷ آبان ماه) آغاز می‌کند.

فیلم فارسی زبان «برنده‌ها» در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فیلمبرداری شده است. «نادیرا مورای» و«پاول ولش» از اسکاتلند تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده داشته‌اند. تهیه‌کنندگی بخش تولید ایران این فیلم نیز بر عهده محسن مسافرچی بوده است. این فیلم با حمایت اسکرین اسکاتلند سرمایه‌گذاری شده است.

در «برنده‌ها» مجموعه‌ای از بازیگران ایرانی شامل رضا ناجی، شهرزاد کمال‌زاده، حسین عابدینی، محمود جعفری، میرطاهر مظلومی، عزت‌الله رمضانی‌فر، ملالی زیکریا، پارسا مقامی، هلیا محمدخانی، اشکان قاسمی و اصغر سمسارزاده نقش‌آفرینی کرده‌‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *