به خاطر مکان زندگی ام خواستگار ندارم

 ۳۲ ساله هستم. دیپلم دارم و در یک خانواده پایین از نظر اجتماعی و اقتصادی و فوق العاده متعصب بزرگ شدم. ۵ سال است که از همسر اولم به دلیل خیانت های متعددش جدا شدم و حضانت دو فرزندم را با تمام سختی ها بر عهده گرفتم. مشکلاتم زیاد است و خانواده ام در جواب به من می گویند که ازدواج کن، اما فرد مناسبی به خواستگاری من نمی آید این چند موردی هم که آمدند، آدم های مناسبی نبودند. من نه زشت هستم و نه بی شخصیت، اما دارم پیر می شوم. چرا باید به دلیل مکان زندگی ام یا رفتار برادرهایم، شانس زندگی ام را از دست بدهم. من یک زنم با یک دنیا آرزوهای لطیف. چه کنم؟

مشاوره زوجین

شما در شرایط بدی قرار دارید؛ زیرا از طرفی خیانت های همسرتان بعد از ۵ سال هنوز تاثیرش را در شما دارد و شاید برای شما اعتماد کردن به آقایان کار سختی باشد و از طرف دیگر شرایط خانواده که اعلام کردید در سطح پایینی است و شما هم دو فرزند دارید که این شرایط برایتان سخت تر می شود. اما نکته ای که در پیامک شما مشاهده می شود روابط اجتماعی پایین تان است.

برای خروج از این شرایط چه کنم؟ به جای انزوا و دوری از جمع روابط دوستانه را گسترش دهید. به یاد داشته باشید دوستی ها، شادی ها را مضاعف و غم ها را تقسیم می کند. در روابط دوستانه مهر ورزیدن وجود دارد و همین امر برای تان بسیار مفید خواهد بود. حتی اگر در یک لحظه جز خودتان فرد دیگری برای مهر ورزیدن وجود نداشت یا امکان مهرورزی را به شما نمی داد. بدانید افرادی که نمی توانند خودشان را دوست داشته باشند، هرگز قادر به محبت کردن به دیگران نیز نیستند.

پس از خودتان شروع کنید اما سعی کنید رفت و آمد با دوستان را نیز تجربه کنید. اشکالات زندگی مشترک قبلی تان را بیابید به هر حال زندگی هایی که به طلاق منجر شده، دارای مجموعه ای از تعارض ها، مشکلات و درگیری ها بوده که کار را به طلاق کشانده است. مقداری از این مشکلات پس از جدایی و به دلیل نبود همسر به مرور زمان فراموش می شود. یکی از کارهایی که می تواند حال شما را بهتر کند صحبت کردن با یک مشاور است تا به اشکالات خود در زندگی اول و ارتباط با خانواده تان دست پیدا کنید و آن ها را در ادامه زندگی‌تان نداشته باشید تا بتوانید یک زندگی بهتر را شروع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *