با این روش بوی بد چکمه را از بین ببرید

ما در این مطلب قصد داریم راهکارهای رفع بوی بد چکمه را برایتان به اشتراک بگذاریم تا انتهای مطلب همراه ما باشید
برای همه ما پیش آمده است که برخی از کفش ها و یا چکمه وکتانی هایمان دچار بوی بدی شوند و پاهایمان بوی بدی دهد ما در ادامه مطلب از پرشین وی قصد داریم  راهکارهای رفع بوی بد چکمه را برایتان به اشتراک بگذاریم
تعریق بیش از حد پا باعث بوی نامطبوع می‌شود. تعریق زمینه رشد قارچ و باکتری را فراهم می‌کند.
بوی نامطبوع در هر کفشی ایجاد و هنگام درآوردن کفش باعث معذب شدن فرد در جمع می‌شود.
ورزشکاران معمولا از بوگیرهای کفش استفاده می‌کنند.
برای حل این مشکل:
* هر وقت کفش می پوشید، حتما جوراب هم بپوشید.
جورابی بپوشید که عرق پا را جذب کند مثل جوراب نخی.
جوراب پلاستیکی یا نایلونی نپوشید، زیرا عرق پا را به خوبی نمی گیرد.
اگر پاهای تان خیلی عرق می کنند، یک یا دو بار در روز جوراب هایتان را عوض کنید.
* مقداری جوش‌شیرین داخل هر دو کفش ریخته، بگذارید یک شب باقی بماند. قبل از پوشیدن کفش، با تکان دادن جوش‌شیرین را بیرون بریزید. این ماده به رفع بوی بد کفش کمک می‌کند.
*دو روز پشت سر هم یک کفش را نپوشید تا حداقل ۲۴ ساعت هوا بخورد.
* داخل کفش اسپری خوشبوکننده بزنید. بگذارید قبل از پوشیدن کاملا خشک شود.
* از کفی‌های خنثی‌کننده بو استفاده کنید و هر ماه آن را عوض کنید. این کفی ها، پاهای شما را خشک نگه می دارند و جلوی رشد باکتری های مولد بو را می گیرند.
نکته: * از پوشیدن جوراب ضخیم و دارای الیاف مصنوعی خودداری کرده، با پوشیدن جوراب‌های نازک و کتان بگذارید پا‌ها هوا بخورند.
* به تناوب از کفش‌های مختلف خود استفاده کنید. استفاده مداوم از یک کفش بوی آن را شدیدتر می‌کند.
*اگر کفش هایتان را بدون جوراب می پوشید، داخل آن کمی پودر تالک بپاشید تا عرق پا را بگیرد.
بیشتر بدانید از ترفندهایی برای از بین بردن بوی بد کفش
۱- از بین بردن بوی کفش با شستن آن
یکی از اولین و موثرترین کارهایی که باید برای از بین بردن بوی بد کفش انجام دهید، شستن کفش ها است. مطمئن باشید هیچ روشی نمی تواند روی کفش های کثیف جواب دهد و بوی بد کفش هایتان را از بین ببرد. شما اول باید کفش هایتان را از کثیفی پاک کنید و سپس برای جلوگیری از بوی بد آن اقداماتی را انجام دهید. برای این کار می توانید از ماشین لباسشویی نیز استفاده کنید. بعد از شستن کفش حتماً داخل کفش را باز کنید و آن را برای چند ساعت زیر نور آفتاب قرار دهید تا باکتری های آن به طور کامل از بین بروند. این کار برای از بین بردن بوی بد کفش بسیار مؤثر است.
۲- رفع بوی بد پا و کفش با شستن پاها و جوراب ها
هر چقدر هم که کفش هایتان را تمیز کنید، اما به بهداشت پا و جوراب هایتان اهمیت ندهید، باز هم کفش هایتان بد بو خواهد بود. برای از بین بردن بوی بد کفش باید حتماً پاهایتان را بشویید و هر روز جوراب های تمیز بپوشید. برای جلوگیری از بوی بد کفش بهتر است از جوراب های نخی به جای جوراب های نایلون استفاده کنید. از طرف دیگر استفاده از سنگ پا روی کف پا می تواند از رشد بیش از حد باکتری های پا جلوگیری کند. توجه داشته باشید که پوشیدن کفش با پای نمناک و یا جورابی که به طور کامل خشک نشده می تواند موجب ایجاد بوی بد شود. پس حتماً به این نکته توجه ویژه داشته باشید.
۳- از بین بردن بوی بد کفش با جوش شیرین
استفاده از جوش شیرین برای بوی کفش بسیار مؤثر است. برای این کار می توانید شب کمی جوش شیرین داخل کفش ها بریزید. سپس صبح جوش شیرین ها را از کفش خارج کنید و کفش هایتان را بپوشید. این کار از ایجاد بوی بد کفش جلوگیری می کند و نقش مؤثری بر کاهش میزان بوی کفش ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *