این وسایل در دکور خانه را دور بریزید

دلتا/بسیاری از افراد دوست دارند که خودشان دکوراسیون منزل را انجام بدهند و از متخصصین در این حوزه کمتر مشاوره می گیرند. همین امر باعث می شود که گاهی دچار سر درگمی بشوند.
اشتباهات چیدمان و دکور منزل
وقتی بدون برنامه‌ریزی شروع به تغییر چیدمان و دکوراسیون در منزل کنید، بی‌شک اشتباه خواهید کرد و به سرعت پشیمان خواهید شد. 
درست کردن یک فضای زیبا سخت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. اگر چه ممکن است درک مبهمی از آنچه می‌خواهید، در ذهنتان داشته باشید.  در ادامه به معرفی این اشتباهات می‌پردازیم.
استفاده از وسایل هم‌رنگ از اشتباهات در چیدمان و دکور منزل
سعی نکنید لوازم منزل را هم‌رنگ انتخاب کنید. بلکه به هماهنگی رنگ‌ها توجه کنید. تزئین خوب خانه به این معنا نیست که همه چیز یک رنگ باشد.
کفپوش نامناسب
اگر در حال انجام تغییرات اساسی در منزل هستید قبل از هر کار جنس موادی را که استفاده می‌کنید مورد بررسی قرار دهید. کفپوش مرمر در تابستان بسیار خنک و عالی است اما در زمستان به‌طور آزار دهنده‌ای سرد است. کفپوش‌هایی غیر از فرش و موکت به سر و صدای محیط اضافه می‌کنند. اول این نکته را در نظر داشته باشید که خانواده شما کم جمعیت یا پرجمعیت هستند و بعد نوع کفپوش را انتخاب کنید. کف چوبی از هرنظر عالی است فقط باید مخارج نگهداری آن را در نظر داشته باشید.
استفاده از گل خشک از اشتباهات درچیدمان و دکور منزل
همانطور که می‌دانید هر شخصی علاقه زیادی به نگهداری گل خشک دارد ولی نگهداری اغلب گل خشک در منزل باعث ایجاد انرژی منفی خواهد شد. در نظر داشته باشید که گل خشک می‌تواند روی سلامتی و ساختار هر فردی اثر منفی بگذارد. پس توصیه می‌شود گل خشک را در خانه نگهداری نکنید. 

مبلمان حجیم و سنگین
از لوازمی که توسط بسیاری از مردم استفاده می‌شوند و گاهی به همین دلیل ارزان‌تر هستند، استفاده نکنید. برای مثال ترکیب کاناپه‌های سنگین چرم مشکی با میز براق مشکی که غیر از سنگین و تنگ کردن فضا کاری انجام نمی‌دهند. خانه شما باید نماد خودتان باشد نه کسی که روزی بوده‌اید یا اصلا نبوده‌اید.
وسایل مطابق با مد روز
از اینکه به دنبال هر مد جدید تزئین خانه باشید بپرهیزید. اشیایی را انتخاب کنید که دوست دارید چرا که باید در کنار آن‌ها زندگی کنید و لوازم منزل چیزهایی نیستند که به تدریج به آن علاقمند شوید.
در چیدمان خانه از بعضی لوازم مربوط به فرهنگ‌ها و مکان‌های دیگر استفاده کنید و جنبه جذاب‌تری به لوازم خود بدهید مثل کمدها و قفسه‌های چینی، چراغ‌های ژاپنی یا توری‌های بلژیکی.
لوازم فلزی بی‌کیفیت
در انتخاب لوازم فلزی به دنبال کیفیت باشید و در صورت لزوم لوازم کهنه را عوض کنید. سینک ظرف شویی، شیرآلات و امثال آن به تدریج به‌نظر نمی‌آیند اما تعویض آن‌ها تاثیر بسیاری بر ظاهر کلی خانه می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *